AMULET na Kongresie „Zdrowie Polaków 2019”
2019-11-25

W dniach 18–19 listopada 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się I Kongres „Zdrowie Polaków 2019” (zobacz). Celem Kongresu była dyskusja w gronie przedstawicieli różnych instytucji państwowych, naukowych, klinicznych, grup ekspertów i organizacji pacjentów, zmierzająca do wypracowania założeń strategii poprawy kondycji zdrowotnej naszego społeczeństwa.

Organizację Kongresu zainicjowały: Komitet Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk (PAN), Rada Główna Instytutów Badawczych, Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz liczne zespoły ekspertów i specjalistów z wielu dziedzin medycyny. W ramach Kongresu odbyły się m.in. debaty eksperckie ministrów zdrowia, ministrów rodziny i polityki społecznej, komitetów PAN zajmujących się problematyką medycyny i zdrowia, rektorów i dziekanów uczelni medycznych, dyrektorów instytutów medycznych i instytutów PAN oraz ekspertów do spraw gospodarki i ekonomiki zdrowia.

Model teleopieki opracowywany w projekcie AMULET został zaprezentowany przez ppłk. dr. hab. Pawła Krzesińskiego w panelu dyskusyjnym „Nauka dla społeczeństwa” w debacie poświęconej aktualnym możliwościom telemedycyny i stopniowi ich wdrożenia w Polsce.

Podkreślono, że może stanowić on odpowiedź na potrzeby i niedomagania systemu opieki zdrowotnej i poprawić rokowanie chorych z niewydolnością serca. Idea AMULET wpisuje się doskonale w motto Kongresu: „Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał teraz i największa inwestycja na przyszłość.”

Relacja z panelu dyskusyjnego, na którym zaprezentowano projekt AMULET jest dostępna tutaj (o AMULET w pierwszej debacie - godz. 1:08:40)

Zdrowie Polaków 2019